Aktuality
 • Do našeho hospicového týmu přijmeme sociálního pracovníka na částečný úvazek. Požadujeme vzdělání dle § 109 – § 111 Zákona č. 108/2006 Sb., řidičský průkaz, z osobnostních vlastností empatii, rozhodnost, chuť učit se novému. Náplní práce bude péče o klienty hospice, o pozůstalé a o klienty Odborného sociálního poradenství. V případě zájmu zašlete, prosíme, Váš motivační dopis a CV na adresu: hospic@domov-plzen.cz. Děkujeme. Tým Domova.

 

 • Ještě jedna vzpomínka na dar od Dm drogerie – vyšla krásná brožura, komu bylo pomoženo a my jsme v ní. Děkujeme za finanční dar na pořízení automobilu. 🙂

 

 • V prosinci proběhl nádherný Ples nošenek – maminek, které s láskou a respektem nosí svá děťátka u sebe, v šátku, v nosítku… Na ples jsme byli pozváni, společně jsme pokřtili nový nosící kalendář a výtěžek z akce bude věnován našemu hospici. Děkujeme. 🙂

 

 • V úterý 24.10.2017 jsme opětovně zavítali do našeho spřáteleného hospice Duha v Hořicích. Děkujeme kolektivu Duhy za hezký a přínosně strávený čas v jejich prostorách. I díky podpoře ředitelky hospice Jany Sieberové funguje náš hospic…
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
 • 9.12.2017 jsme zváni na Nosící ples Nošenek z Plzně. Tyto skvělé maminky si nás vybraly a chtějí našemu hospici darovat výtěžek z plesu. Jejich „představitelka“ paní Tereza Šotová Přívětivá nás navštívila a na stránkách spolku otiskla tato krásná slova: POTKALA JSEM ANDĚLA!
  A ne jen jednoho, hned několik!
  V pondělí jsem přijela na schůzku s paní Janou Červánkovou, ředitelkou plzeňské hospicové péče Domov, z. ú., abych s ní probrala vzájemnou spolupráci. Jak již všichni jistě víte, právě Domovu by jsme rády předaly výtěžek z prodeje Kontaktního kalendáře i z Nosícího plesu. Setkání bylo naprosto báječné a jen těžko hledám slova, kterými bych popsala své pocity a vše to, co se mi honilo hlavou.
  Ve dveřích mne vstřícně uvítala nesmírně milá a usměvavá žena, ze které vyzařovala úžasná energie. Vzápětí jsem se seznámila s dalšími členkami týmu, které byly ohromně příjemné, laskavé a sympatické. Dopodrobna jsme probíraly jejich práci, činnost jejich Domova a otevřeně jsme mluvily i o dalších aspektech toho, co jimi poskytované služby přináší.
  Paní Jana Červánková se svým týmem „andělek“ vykonává nesmírně náročnou, ale zároveň úžasnou a úctyhodnou práci. Avšak slovo práce není na místě, jejich práce není jen povolání, to už je poslání!
  Informací, které jsem se dozvěděla a které bych vám všem ráda předala dále, je opravdu hodně a na jednu stranu cítím, že i kdybych se vám to snažila všechno vypovědět tak, jak jsem si to vyposlechla já, nebylo by to ono. Proto se nejen všichni návštěvníci plesu, ale i ti z vás, kteří sledujete tyto naše stránky, můžete těšit na rozhovor s Andělem a povídání o Domově, které se objeví v našich Plesových novinách a které v plné verzi naleznete i zde, na našich stránkách.
  A pokud chcete potkat nejednoho ANDĚLA i vy, přijďte na náš ples, na kterém budou přítomny právě i Andělky z Domova Plzeň.

 

 • Zakladatelka, ředitelka a sestřička našeho hospice Jana Červánková je ve finále soutěže Žena roku 2017. Na odkaze níže můžete shlédnout finálový medailonek.

https://www.facebook.com/zenaazivot/videos/1576115699106707/

 

 • V sobotu 7.10.2017 se uskutečnil benefiční galavečer společnosti Omexom GA Energo v Měšťanské besedě v Plzni. Výsledkem krásné aukce obrazů malíře J. Šedého, tomboly a daru přítomného p. A. Babiše byla finanční částka ve výši 238 000 Kč pro náš domácí hospic. Děkujeme všem, kteří přispěli k této úžasné částce, díky ní máme pokrytí na leden a kousek února příštího roku. Děkujeme p. řediteli Zd. Židkovi za podporu, kterou našemu hospici věnuje.

http://www.zaktv.cz/zpravy/5755-beneficni-galavecer-vynesl-temer-pul-milionu-penize-pomohou-detem-a-seniorum.html

 

 • V Plzeňském deníku vyšlo v pátek 7.7.2017 poděkování našemu hospicovému týmu. Jsme rádi, že můžeme pomáhat.                                                                                                                                                                                                                                                                                               

 

 • www.dobratecka.cz – Stránka, na níž jsou zachycena poselství lidí, která nám nemocní zanechali před odchodem z tohoto světa.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  

 

 • DM Drogerie markt, s.r.o. vybrala náš projekt na pořízení automobilu pro sestřičky a věnuje našemu hospici 50 000 Kč. Z celého srdce děkujeme, máme velkou radost.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     

 

 • V informačním Zpravodaji městského obvodu Plzeň 2 – Slovany vyšel článek s informacemi o našem hospici. 

 

 • Naše paní ředitelka Jana si dnes odnesla 4. místo z celkových 26 nominovaných žen v anketě Žena regionu. Děkujeme všem, kteří zaslali svůj hlas. 🙂                                                                                                                                                                                                                                              

 

 • 30.5.2017 uspořádala Pracovna Ženy sro dobročinný bazar oblečení a výtěžek z akce byl darován našemu hospici – děkujeme 🙂                                                                                                                                                                                                                 

 

 

 • 30.3.2017 byli hosty Českého rozhlasu pořadu Poradíme Vám lékař našeho hospice MUDr. Štěpán Bejvančický a paní ředitelka Jana Červánková:    http://prehravac.rozhlas.cz/audio/3832665                                                                                                                                                                                                                                                                           

 

 

 • BESEDA O DOMÁCÍ HOSPICOVÉ PÉČI V PLZNI                                                                              Pracovna Ženy sro Plzeň, Plaská 54a, Plzeň, 6.4.2017 , 17 hodin
  Zveme vás na bezplatnou besedu o domácí hospicové péči. Dozvíte se, jak funguje domácí hospicová péče v Plzni. Mobilní hospic Domov pečuje o nevyléčitelně nemocné v konečném stádiu onemocnění v jejich domácím prostředí. Zdaleka se nejedná pouze o nemocné v seniorském věku, ale zákeřná nemoc postihuje i velice mladé lidi.
  O tom, jaké jsou možnosti, když se do podobné situace Vy nebo Vaši blízcí dostanete, bude hovořit ředitelka zařízení Jana Červánková. Kapacita je omezena. 

 

 

 

 • ŽENA REGIONU                                                                                                                             Máme velkou radost z nominace naší paní ředitelky Jany Červánková na Ženu regionu. Hlasování probíhá do konce března. Prosíme, podpořte jí i Vy svým hlasem zde: http://www.zenaregionu.cz/zena/519/jana-cervankova                                   Děkujeme 🙂

 

 • Auto je pro nás nepostradatelným společníkem, jezdíme za nemocnými až do vzdálenosti 30 km od Plzně a také vozíme ne zrovna lehké přístroje a pomůcky.
  Nyní máme další možnost k již získané částce na automobil přidat 30 000 Kč a to projektem Tesco – Vy rozhodujete, my pomáháme – https://pomahame.itesco.cz/project/9
  Za nákupy v obchodě Tesco na Americké a v Mohylově ulici dostanete žetonky a těmi můžete podpořit náš hospic. Akce trvá od 8.3. – 4.4.2017.
  Prosíme, zavítejte v daném období na nákup do Tesca a pomozte nám přiblížit se vysněnému a potřebnému automobilu.

 

 • Nadace ČEZ se rozhodla podpořit náš hospic věnováním 100 000 Kč na zakoupení automobilu pro sestřičky, aby se snáze dopravily k nemocným. Děkujeme všem, kteří nám pomohli nasbírat pomocí aplikace EPP potřebné body, které budou směněny za peníze.

čezEPP.jpg (2171×1035)

 

 • V pátek 10.2.2017 jsme navštívili koncert plzeňské skupiny HeWeR. Setkání se zpěvákem skupiny, p. Lubošem Galuškou, bylo pro nás velmi milé, potkávali jsme se již na podzim loňského roku během pečování o jeho těžce nemocnou maminku. (Zprávu zveřejňujeme se svolením p. Galušky.) Děkujeme za krásný hudební zážitek a také za to, že jsme mohli chvilku stát rodině po boku.

 

 • Ve večerních zprávách televize Barrandov byla 7.2.2017 odvysílaná reportáž z našeho hospice. Podívat se můžete od 26. minuty.

http://www.barrandov.tv/video/90304-nase-zpravy-7-2-2017

 

 • Dnes, 7.2.2017,  jsme se sešli v Hospici svatého Lazara na pracovní snídani, prvně přijel i pan ředitel Athelasu v Písku. V květnu uvítáme hosty na snídani my.

 

 

 • Ve čtvrtek 2.2.2017 proběhla v divadle Dialog talk show Plzeňská souhvězdí, jejíž součástí byl křest knihy MUDr. Samuela Vokurky a také udělení místní Ceny Ď. Cenu obdržela naše paní ředitelka za vytvoření hospice a péči o něj. Máme radost, že se domácí hospicová péče dostává do povědomí lidí více a více. Děkujeme.

 

 

 • V pondělí 9.1.2017 vysílala televize Barrandov krátkou reportáž z našeho hospice. Záznam uvidíte ve video-archivu televize:

http://www.barrandov.tv/video/87045-nase-zpravy-9-1-2017

 

 • V sobotu 7.1.2017 vyšel v Plzeňském deníku článek o tom, jak vypadá hospicová péče v Plzeňském kraji. Článek si můžete přečíst zde: 

http://plzensky.denik.cz/zpravy_region/plan-na-peci-o-umirajici-existuje-ke-splneni-           chybi-penize-20170106.html

 

 

 

 • Děkujeme všem, kteří přispěli do sbírkových kasiček během našich adventních koncertů. Celkem se vybralo 10 000 Kč, získané finance použijeme na nákup léků a zdravotnického materiálu pro naše klienty. Děkujeme.

 

 

 • Mobilní hospic Domov navazuje na působení domácího hospice Náruč – středisko DM CČSH v Plzni.

Hospicový tým je složen ze zkušených registrovaných zdravotních sester, lékaře s atestací v paliativě a psychologa. Nemocným a jejich rodinám začal tým pomáhat pod hlavičkou Náruče v lednu r. 2016.

Časový rozsah služby je 24 hodin / 7 dní v týdnu, včetně víkendů a svátků. V kteroukoliv denní i noční dobu je možno konzultovat se sestřičkami stav klienta po telefonu a stejně tak si vyžádat jejich výjezd. Pracovníci zůstávají v rodině klienta tak dlouho, jak je třeba. Řádově jedna běžná návštěva činí jednu hodinu, v případě komplikací je tato doba navyšována. V posledních dnech života proběhne i několik návštěv u klienta za den.

Působnost mobilního hospice Domov sahá přibližně do 30 km od Plzně.

DOMÁCÍ HOSPICOVÁ PÉČE JE PRO KLIENTY, JEJICHŽ BLÍZCÍ SE MOHOU A CHTĚJÍ O NEMOCNÉHO CELODENNĚ STARAT.

V případě zájmu o hospicovou domácí péči, nás, prosím, kontaktujte na tel. čísle

733 300 455, ve všední dny mezi 8 – 16 hod. Vyplňte žádost o přijetí a zašlete jí poštou na adresu Domov – plzeňská hospicová péče, z.ú., Jižní Svahy 811, Vejprnice, 330 27 a nebo elektronicky na e- mail hospic@domov-plzen.cz.

Kapacita domácího hospice jsou tři klienti.

 

O práci našeho hospicového týmu se můžete dozvědět více na : www.naruc-plzen.cz