Menu Zavřeno

Plzeňské městské dopravní podniky

Plzeňské městské dopravní podniky, a.s., jsou provozovatelem městské veřejné dopravy na území města Plzně a v jejím blízkém okolí. V minulém roce oslavily výročí již 120 let od okamžiku, kdy do ulic vyjela první plzeňská tramvaj a zahájila dlouhou cestu vývoje veřejné dopravy v Plzni. Obyvatelé a návštěvníci Plzně mají k dispozici rozsáhlou síť linek, přičemž provoz je ze dvou třetin zajišťován bezemisní ekologickou dopravou. Kromě pravidelné přepravy společnost zajišťuje i provoz Senior expresu, služby orientované na starší obyvatele Plzně a přepravu hendikepovaných obyvatel do chráněných dílen. Společnost je aktivní i v dalších činnostech podporujících infrastrukturu města, jako je například provoz systému parkování, servis a údržba veřejného osvětlení a světlené signalizace a od roku 2018 i služba sdílených aut Karkulka.

Využívejte výhod veřejné dopravy v Plzni a Plzeňském kraji a zároveň čerpejte slevy a výhody, které jsou nabízeny v rámci projektu Senior Pas. Na jedné kartě máte vše, co potřebujete. Jedná se o propojení dvou projektů, které umožňuje držitelům Plzeňské karty čerpat slevy a jiné výhody projektu Senior Pas po celé České republice.

Projekt Senior Pas je určen na podporu obyvatel starších 55 let, je do něj zapojeno mnoho partnerů z celé České republiky, kteří poskytují slevy ve výši 5 – 50 %. Jedná se především o slevy z oblasti zdravotnictví, lázeňství, ubytování, stravování, slevy na zboží a služby atd. Pro jeho využívání je nutná registrace.

Projekt Plzeňská karta nabízí multifunkční městskou kartu, která slouží nejen k odbavení ve veřejné dopravě v Plzni a Plzeňském kraji, ale také jako platební prostředek u zapojených partnerů (např. ZOO Plzeň) nebo jako identifikátor (např. jako čtenářský průkaz v Plzeňské knihovně). Držitelé karty mohou využívat také Bonusový program Plzeňské karty, který rovněž nabízí slevy na různé zboží a služby např. v oblasti vzdělávání, kultury, sportu apod.

Plzeňskou kartu s logem Senior Pas je možné získat v Zákaznických centrech PMDP. V případě, že Plzeňskou kartu již máte, provedete pouze registraci do projektu Senior Pas a zdarma dostanete přelepku na vaši stávající kartu.

Více informací naleznete na: www.plzenskakarta.cz a www.seniorpasy.cz