Senior expres díky Plzeňským městským dopravním podnikům

Sdílet článek

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Plzeňské městské dopravní podniky, a.s., jsou provozovatelem městské veřejné dopravy na území města Plzně a v jejím blízkém okolí. Před nedávnem oslavily výročí 120 let od okamžiku, kdy do ulic vyjela první plzeňská tramvaj a zahájila dlouhou cestu vývoje veřejné dopravy v Plzni. Obyvatelé a návštěvníci Plzně mají k dispozici rozsáhlou síť linek, přičemž provoz je ze dvou třetin zajišťován bezemisní ekologickou dopravou.

Kromě pravidelné přepravy společnost zajišťuje i provoz Senior expresu, služby orientované na starší obyvatele Plzně a přepravu hendikepovaných obyvatel do chráněných dílen. Senior Expres je služba určená pro občany starší 70 let nebo pro držitele průkazu ZTP nebo ZTP/P. Díky Senior Expresu se na území města Plzně můžete dostat k lékaři, na nákup nebo za přáteli za 30 Kč. Tato služba je provozována PMDP, a.s., na základě objednávky Odboru sociálních služeb Magistrátu města Plzně. Podmínkou využití služby je trvalé bydliště v Plzni.

Děkujeme za důvěru

18.1.2016 jsme přijali prvního pacienta domácí hospicové péče, tehdy ještě pod hlavičkou Náruče. Prvně jsme vyjeli s naším lékařem Štěpánem Bejvančickým do Bolevce, kde nás