Menu Zavřeno

náš tým

Ředitelka:

Jana Červánková

Jana Červánková před lety pečovala o svojí nemohoucí babičku. Protože tehdy nesehnala pro babičku odpovídající pomoc, rozhodla se založit první domácí hospic pro Plzeň a okolí. Vznikla Náruč a o rok později Domov, ve kterém Jana stále působí jako ředitelka a statutární zástupce.

Správní rada:

Mgr. Klára Vyletová, předsedkyně

PhDr. Květoslava Vachudová, členka

Ing. Pavla Tesařová, členka

asistentka ředitelky:

Tereza Zifčáková

Tereza Zifčáková pracuje v Domově - plzeňské hospicové péče, z.ú. jako asistentka paní ředitelky, pracovnice pro získávání firemních darců a pečovatelka. "Domov je místo, kde práce je posláním. 💙"

lékaři:

MUDr. Jan Lejčko, garant péče

Pan doktor to umí řádně roztočit na koncertech kapely Hibaj, kde hraje už roky na kytaru. A práci v Domovu zaštiťuje jako odborný garant.

MUDr. Soňa Purkar Hegerová,
péče o dospělé pacienty

MUDr. Ing. Tomáš Votava PhD.,
péče o dětské pacienty

Mgr. Jana Moučková, klinický psycholog, psychologická podpora

ostatní pracovníci:

MUDr. Štěpán Bejvančický

Pan doktor stál u zrodů domácích hospiců Náruč a Domov a jako první hospicový lékař pečoval o první hospicové pacienty. Je stále dobrou duší hospice, i když kvůli velké pracovní vytíženosti nyní působí už jen jako dozor nad administrativou.

Vlaďka Procházková

Vystudovala Obchodní školu v Plzni a postupně při zaměstnání prošla dalšími soukromými školami jako např. Českým institutem pro marketing CIMA a Mercuri Sales Manager Academy. Získala zkušenosti z manažerských pozic v marketingu a v obchodu ve větších i menších firmách v České republice. Nejdéle působila ve farmaceutickém oboru a nyní je 3 rokem marketingový konzultant na volné noze a zapálená instruktorka jógy působící zejména v plzeňském celostním Centru Bezovka. V Domově působí od roku 2020 a má na starosti firemní dárcovství. Pečuje o stávající dárce, vyhledává nové příležitosti a spolupracuje s ostatními pracovníky hospicové péče DOMOV.

zdravotní sestry:

Vendulka Beránková (vrchní sestra)

Stála jsem u zrodu domácího hospice v Plzni a okolí, dříve hospice Náruč,nyní hospice Domov. Je to již před 6 lety.....ráda na tu dobu plnou odhodlání vzpomínám, ale i na rodiny, které jsem za tu dobu poznala, znám témeř všechny a všem moc děkuji za jejich odvahu a lásku pustit nás do jejich domovů, ale děkuji i své rodině za jejich odvahu a lásku mě do všech těch domovů pouštět ........Pro hospic pracuji jako vrchní sestra a jsem pořád ráda jeho součástí.

Irena Kastlová

V pomyslné polovině života mě začalo oslovovat téma umírání. Obraz naší společnosti, které chybí zkušenosti s přirozeným umíráním v rodinách byl impulsem, který mě dovedl až do Domova-plzeňské hospicové péče, z. ú.

Mgr. Tereza Kunstmüllerová, DiS., MBI

Romana Kurcová

V hospici pracuji už čtvrtým rokem a svoji práci prostě miluji. Dělám ji srdcem a s úctou a respektem ke klientům i jejich úžasným rodinám.

Zora Knížková

Bc. Hana Tlustá

Ludmila Romová

V našem hospici vypomáhám už třetím rokem jeden víkend v měsíci. Je tu pro mě vše nové - na odborné, spirituální i lidské rovině.

Bc. Lenka Kubíková

Být jedním dílkem týmu domácího hospicu vnímám jako obrovskou vděčnost, poznání sebe sama a pochopení lidí, které si prošli nějakým životní příběhem..

Gabriela Houšková

Před třemi lety onemocněl náš tatínek. Tehdy jsem i já pochopila, že je normální a přirozené umřít doma, a že bych ráda pomohla jiným pochopit to samé.

Kateřina Spourová

Myslím si, že vy se mělo znovu do podvědomí lidé dostat to, že stejně jako je důležitý zrod člověka, stejně tak je přirozená i smrt. Pokud to lze, umožnit člověku důstojný odchod z tohoto světa obklopeného rodinou a svými nejbližšími. V tom vidím velký smysl a děkuji za to, že jsem toho součástí.

Mgr. Jana Hájková Chovancová

Domácí hospic umožňuje, aby člověk v závěru života mohl trávit své poslední dny v rodinném kruhu. Svojí pomocí usnadňuje poslední cestu klientovi i jeho blízkým. V mých očích má toto povolání hluboký smysl.

sociální pracovník/ vedoucí odlehčovacích služeb:

Bc. Karolína Kuncová, DiS.

Po několikaleté zkušenosti jako osobní asistentka v terénní sociální službě a pečovatelka v pobytové službě jsem velice ráda, že mohu být součástí Domova a pomáhat těm, kteří to potřebují. Též jsem vděčná, že mohu mít na starosti kvalitní tým empatických pečovatelek, které svou práci odvádí s úctou a respektem.

pečovatelky / pečovatelé:

Stanislava Heidlerová

Práci pečovatelky jsem se věnovala ještě před narozením dětí. Měla jsem zkušenosti s pobytovou péčí a byla jsem moc ráda, že se mi povedlo se k této práci po mateřské vrátit. Za práci terénní pečovatelky v Domově jsem proto moc vděčná.

Kateřina Kubíčková

Mám maturitu z všeobecného gymnázia a většina mých předešlých pracovních zkušeností byla v oblasti gastronomie. Po mateřské jsem chtěla dělat něco nového a skrze naší babičku, která je sama klientkou Domova - plzeňské hospicové péče, z. ú. , jsem se dostala k této práci a velmi mě to těší.

Petra Dobnerová

Jsem vystudovaný Biochemik. Ve svém životě jsem prošla různými obory .Nasbírala zkušenosti v oblasti prodeje, vedení prodejny, kontroly, gastro. V roce 2015 jsem si dodělala vzdělání v sociálních službách.

Jana Burdová

Jmenuji se Jana Burdová, vystudovala jsem SOŠ obor veřejnosprávní činnost a měl být ze mě státní úředník. Již na škole jsem zjistila, že jsem se minula oborem...Školu jsem dokončila a rok jsem opravdu pracovala jako státní úředník, ale byla jsem ráda, že jsem si pak našla jinou práci, a že již nemusím úředničit. Ráda pracuji s lidmi a již dva roky pracuji v Domově jako pečovatelka v odlehčovací službě.

Ivana Veselá

Jmenuji se Ivana Veselá. U hospicové služby domov pracuji více jak jeden rok. Vystudovala jsem Ekonomiku k podnikání s maturitou. Pracovala jsem ve více odvětví, ale až práce pečovatelky mi naplnila smysl života.

Ivana Holubová

V Domově - plzeňské hospicové péče, z. u. pracuji třetím rokem jako pečovatelka v odlehčovacích službách. Před pár lety jsem se starala partnerovi o maminku a v té době jsem si uvědomila, že starat se a pečovat o naše seniory je mým životním posláním.

Duchovní:

Jiří Barhoň - kaplan pro nemocné

Anděla Bednářová - pastorační pracovnice