Menu Zavřeno

náš tým

Ředitelka:

Jana Červánková

Jana Červánková před lety pečovala o svojí nemohoucí babičku. Protože tehdy nesehnala pro babičku odpovídající pomoc, rozhodla se založit první domácí hospic pro Plzeň a okolí. Vznikla Náruč a o rok později Domov, ve kterém Jana stále působí jako ředitelka a statutární zástupce.

Správní rada:

Jiří Boháček, předseda

PhDr. Květoslava Vachudová, členka

Ing. Pavla Tesařová, členka

asistentka ředitelky:

Tereza Zifčáková

Tereza Zifčáková pracuje v Domově - plzeňské hospicové péče, z.ú. jako asistentka paní ředitelky, pracovnice pro získávání firemních darců a pečovatelka. "Domov je místo, kde práce je posláním. <3

lékaři:

Garant péče:

MUDr. Jan Lejčko

Pan doktor to umí řádně roztočit na koncertech kapely Hibaj, kde hraje už roky na kytaru. A práci v Domovu zaštiťuje jako odborný garant.

péče o dospělé pacienty:

MUDr. Soňa Purkar Hegerová

péče o dětské pacienty:

MUDr. Ing. Tomáš Votava PhD.

psychologická podpora:

Mgr. Jana Moučková, klinický psycholog

ostatní pracovníci:

MUDr. Štěpán Bejvančický

Pan doktor stál u zrodů domácích hospiců Náruč a Domov a jako první hospicový lékaře pečoval o první hospicové pacienty. Je stále dobrou duší hospice, i když kvůli velké pracovní vytíženosti nyní působí už jen jako dozor nad administrativou.

Vlaďka Procházková

zdravotní sestry:

Vendulka Beránková (vrchní sestra)

Stála jsem u zrodu domácího hospice v Plzni a okolí, dříve hospice Náruč,nyní hospice Domov. Je to již před 6 lety.....ráda na tu dobu plnou odhodlání vzpomínám, ale i na rodiny, které jsem za tu dobu poznala, znám témeř všechny a všem moc děkuji za jejich odvahu a lásku pustit nás do jejich domovů, ale děkuji i své rodině za jejich odvahu a lásku mě do všech těch domovů pouštět ........Pro hospic pracuji jako vrchní sestra a jsem pořád ráda jeho součástí.

Irena Kastlová

V pomyslné polovině života mě začalo oslovovat téma umírání. Obraz naší společnosti, které chybí zkušenosti s přirozeným umíráním v rodinách byl impulsem, který mě dovedl až do Domova-plzeňské hospicové péče, z. ú.

Mgr. Tereza Kunstmüllerová, DiS., MBI

Romana Kurcová

V hospici pracuji už čtvrtým rokem a svoji práci prostě miluji. Dělám ji srdcem a s úctou a respektem ke klientům i jejich úžasným rodinám.

Zora Knížková

Bc. Hana Tlustá

Ludmila Romová

V našem hospici vypomáhám už třetím rokem jeden víkend v měsíci. Je tu pro mě vše nové - na odborné, spirituální i lidské rovině.

Bc. Lenka Kubíková

Být jedním dílkem týmu domácího hospicu vnímám jako obrovskou vděčnost, poznání sebe sama a pochopení lidí, které si prošli nějakým životní příběhem..

Sabina Klímová

Od svého dětství jsem vyrůstala v rodinném domě společně s babičkou a dědou, ráda jsem jim se vším pomáhala a ráda jsem slýchávala jejich životní příběh a moudra, která jsem si nesla do života. Bavil mě čas strávený po boku starších lidí, pomáhat jim, proto jsem se rozhodla vystudovat SZŠ, později i VŠ, abych mohla pomáhat lidem, kteří to potřebují. Být pro ně jenom sestrou, kterou znají z nemocnice, ale i přítelem, na kterého se mohou obrátit, když mají nejen tělesnou bolest, ale i tu duševní.

Gabriela Houšková

Před třemi lety onemocněl náš tatínek. Tehdy jsem i já pochopila, že je normální a přirozené umřít doma, a že bych ráda pomohla jiným pochopit to samé.

Kateřina Spourová

Myslím si, že vy se mělo znovu do podvědomí lidé dostat to, že stejně jako je důležitý zrod člověka, stejně tak je přirozená i smrt. Pokud to lze, umožnit člověku důstojný odchod z tohoto světa obklopeného rodinou a svými nejbližšími. V tom vidím velký smysl a děkuji za to, že jsem toho součástí.

Mgr. Jana Hájková Chovancová

Domácí hospic umožňuje, aby člověk v závěru života mohl trávit své poslední dny v rodinném kruhu. Svojí pomocí usnadňuje poslední cestu klientovi i jeho blízkým. V mých očích má toto povolání hluboký smysl.

sociální pracovník/ vedoucí odlehčovacích služeb:

Karolína Kuncová, DiS.

Po několikaleté zkušenosti jako osobní asistentka v terénní sociální službě a pečovatelka v pobytové službě jsem velice ráda, že mohu být součástí Domova a pomáhat těm, kteří to potřebují. Též jsem vděčná, že mohu mít na starosti kvalitní tým empatických pečovatelek, které svou práci odvádí s úctou a respektem.

pečovatelky / pečovatelé:

Stanislava Heidlerová

Kateřina Kubíčková

Mám maturitu z všeobecného gymnázia a většina mých předešlých pracovních zkušeností byla v oblasti gastronomie. Po mateřské jsem chtěla dělat něco nového a skrze naší babičku, která je sama klientkou Domova - plzeňské hospicové péče, z. ú. , jsem se dostala k této práci a velmi mě to těší.

Petra Dobnerová

Jsem vystudovaný Biochemik. Ve svém životě jsem prošla různými obory .Nasbírala zkušenosti v oblasti prodeje, vedení prodejny, kontroly, gastro. V roce 2015 jsem si dodělala vzdělání v sociálních službách.

Jana Burdová

Ivana Veselá

Ivana Holubová

Duchovní:

Jiří Barhoň - kaplan pro nemocné

Anděla Bednářová - pastorační pracovnice

Dotační specialistka:

Mgr. Dagmar Hamerníková